امروز یکشنبه, 17 آذر 1398 - Sun 12 08 2019

منو

بسیاری از مفقودان حادثه منا جان باخته‌اند/ حادثه منا جهان اسلام را داغدار کرد

  • نوشته شده توسط مدیر فنی سایت
  • دسته: اخبار روز
  • بازدید: 255

 اجمالی/ وزیر ارشاد:

بسیاری از مفقودان حادثه منا جان باخته‌اند/ حادثه منا جهان اسلام را داغدار کرد

وزیر ارشاد با اشاره به داغدار شدن جهان اسلام در فاجعه منا گفت: حدود ٣٦٠ نفر همچنان مفقودالاثرند که فکر می‌کنیم بسیاری از آنان جان باخته‌اند و برخی از آنان نیز به بیمارستان‌های ریاض و طائف منتقل شده‌اند.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، وزیر ارشاد در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: فاجعه منا تاکنون منجر به جان باختن بیش از هزار و پانصد نفر از کشورهای مختلف اسلامی و مصدوم شدن بیش از دو هزار نفر شده است و جهان اسلام را داغدار کرده است.

علی جنتی ادامه داد: متاسفانه بخش عظیم و قابل توجهی از این زایران ایرانی بوده اند و هرروز بر تعداد جانباختگان افزوده می شود.

وی گفت: حدود ٣٦٠ نفر همچنان مفقود الاثر هستند که فکر می‌کنیم بخش عظیمشان جان باخته اند البته عده ای به بیمارستان های ریاض و طایف منتقل شده اند ولی برای کشور یک فاجعه و روز سیاه بود.

وزیر ارشاد سو ء مدیریت ماموران سعودی را دلیل فاجعه دانست و گفت: امیدواریم بتوانیم این مرحله پشت سر گذاریم و اجساد جانباختگان را به ایران منتقل و مصدومان را به بیمارستان های داخل کشور منتقل کنیم تا ادامه در مان در بیمارستان های داخلی انجام شود.

وی ادامه داد: همان طور که رهبر انقلاب فرمودند دولت عربستان نمی‌تواند از زیر بار این مسئولیت شانه خالی کند چرا که مسلمان های بسیاری در ان اسیب دیده اند.

به گفته علی جنتی برخی کشورها چون نیجریه بیش از 500 نفر جان باخته داشته اند.

وی به هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: ویژگی هنر و ادبیات دفاع مقدس ما این بود که ضد جنگ است، علیرغم ثبت خاطرات جنگ، اما بر علیه جنگ و در جهت صلح ثبت می‌شد و هیچ کس در ادبیات دفاع مقدس جنگ را ستایش نمی‌کند.

وزیر ارشاد در این مراسم از بهناز ضرابی زاده، مسعود شجاعی طباطبایی و هوشنگ جاوید، احمد جولایی، عباس جعفری مقدم، ایرج نعیمایی ، مصطفی محدثی خرانی تجلیل کرد.

این خبر به روز می‌شود...

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

مجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید